« Späť

Projekty IG ZKSM - Žatva

Projekty IG ZKSM - Žatva

Žatva - Oblastné centrum Trenčín

Trojdňové podujatie Spoločenstva Nové mesto so symbolickým názvom Žatva malo predovšetkým evanjelizačný zámer a bolo určené pre obyvateľov obce Motešice. Počas tohto trojdnia sme mali možnosť stretnúť a lepšie sa spoznať s obyvateľmi tejto obce, ktorá tiež zahŕňa filiálky Dolné Motešice, Horné Motešice, Peťovka, Neporadza a Petrova Lehota.  

 Dobrovoľníci z mnohých spoločenstiev najmä na Považí pripravili voľnočasové podujatia (semináre pre rodiny, animátorský program pre deti, športové aktivity) pre všetky vekové kategórie tunajších obyvateľov. Témy seminárov boli zamerané na osobný kontakt, komunikáciu a empatické pristupovanie ku každému.

Počas Žatvy pripravili naši dobrovoľníci vo farnosti aktivity, semináre a programy počas troch dní. Piatok bol venovaný predovšetkým duchovnému rastu a stretnutiam na spoločnej sv. omši a na celonočných modlitbách. V sobotu sa realizovali semináre pre ženy a semináre pre mužov. V sobotu tiež prebiehal športové aktivity pre deti a evanjelizačný program, s pozývaním návštevníkov na záverečný večerný program, ktorý bol vyvrcholením dňa. V Nedeľu sme Žatvu ukončili sv. omšou.

 

Viac