« Späť

Novozámocké farské hudobné leto

Novozámocké farské hudobné leto

Pozývame vás na III. ročník festivalu Novozámockého farského hudobného leta. Jedná sa o projekt, ktorý je organizovaný dobrovoľníkmi z Nových Zámkov a okolia. Pred pár rokmi vznikla myšlienka, ktorú v roku 2015 pretavili do reality a takto vzniklo unikátne podujatie, ktorého cieľom je spájať umenie, dobrovoľníctvo a prijatie. Podujatie, ktoré je zaujímavé pre široké obecenstvo rôznorodých vekových kategórií a aj samotných umeleckých štýlov. Sprievodnými podujatiami sú výstavy umeleckých diel autorov prevažne z regiónu.

Tento rok sa v nedeľu 9.7.2017 uskutočnil v priestoroch Cisársko - kráľovskej historickej Jazdiarne otvárací koncert Slovenského mládežníckeho orchestra pod vedením austrálskeho dirigenta Benjamina Bayla. Koncerty prebiehajú tento rok počas víkendov v podvečerných hodinách, prevažne v priestoroch Farského kostola Povýšenia Sv. kríža v Nových Zámkoch. Na koncertoch sa v priebehu tohto ročníka predstavia najmä mladí umelci - prevažne z mesta a okolia, avšak aj študenti konzervatórií zo Slovenska. 

Informácie o koncertoch a novinkách festivalu sú dostupné na sociálnej sieti facebook: Novozámocké farské hudoné leto (https://www.facebook.com/Farskehudobneleto/)

Podujatie podporili: Mesto Nové Zámky, Nitriansky samosprávny kraj, Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže, Základná umelecká škola Nové Zámky, Televíziia LUX a Televízia Nové Zámky. 

Viac