« Späť

Navštívte skvelé letné akcie na Slovensku

Navštívte skvelé letné akcie na Slovensku

Aj tento rok vám ponúkame možnosť navštíviť desiatky letných akcií na Slovensku.

Na niektoré podujatia môžu naši členovia, vďaka členským kartám, čerpať zľavy. Rozhodli sme o tom na druhej tohtoročnej Celoslovenskej rade ZKSM (CSR), ktorá sa konala  predposledný júnový víkend vo Važci. Zúčastnilo sa jej viac ako 50 vedúcich oblastných centier (OC) a ich zástupcov.  

Vedúci OC predstavili zúčastneným počas CSR-ky akcie, ktoré v lete organizujú. Nechýbajú medzi nimi festivaly, tábory či púte. Viaceré z nich budú mať členovia ZKSM tento rok lacnejšie. Zľavu im poskytne napríklad festival Campfest, Púť Muráň – Levoča a niektoré tábory. „Na našej stránke www.zksm.sk nájdu členovia kompletný zoznam zliav, ktorý budeme priebežne aktualizovať,“ uviedla Lea Hagovská, naša výkonná riaditeľka.  

O necelý týždeň, od 2. do 7. júla, bude putovať stovka mladých ľudí z Muráňa na Mariánsku Horu do Levoče. „Táto púť má dlhoročnú históriu. Tento rok putujeme do Levoče už po dvadsiaty druhý krát,“ vysvetlil organizátor púte Ján Gombala. Na západe sa v ten istý víkend bude konať Cyklistická Cyrilo - Metodská púť z Nemšovej do Nitry.
 

V sobotu, 20. júla, organizuje Gréckokatolícke formačné centrum pre Rómov v Čičave rómsky kresťanský festival Festrom. Priaznivci letných festivalov  môžu v lete navštíviť aj jeden z najväčších kresťanských hudobných festivalov na Slovensku Campfest, ktorý organizuje Mládež pre Krista Slovensko. Od prvého do štvrtého augusta tam vystúpia desiatky slovenských aj zahraničných kapiel. Program doplnia workshopy, semináre, prednášky, športové aktivity a  detský program. Trojicu festivalov uzavrie Festival radosti, ktorý v auguste pripravuje Centrum mladých vo Vysokej nad Uhom.  Oblastné centrum Apoštolskej cirkvi organizuje v júli štvordňovú akciu YC Slovensko. Počas podujatia vystúpia slovenské aj zahraničné kresťanské skupiny. Nebudú chýbať prednášky, workshopy a športové atrakcie.

ZKSM každoročne organizuje aj letné tábory. Štrnásty ročník jazykového tábora Nemecký anem sa bude konať 17. – 24. augusta v Čičmanoch. V lesoch Malých Karpát sa cez letné prázdniny konajú družiny historického tábora Katarínka. Počas neho sa môžu dobrovoľníci zapojiť do opravy historického kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej. Podobné zameranie majú aj tábory Dubova Colonorum, ktoré prebiehajú v letných mesiacoch v Sedliackej Dubovej na Orave. 

Leto bude naozaj pestré, stačí si vybrať :)

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Zatiaľ bez komentára Buďte prvým

Viac