« Späť

Kvetný víkend v Banskej Bystrici

Kvetný víkend v Banskej Bystrici

Mladí Banskobystrickej diecézy sa spolu s otcom biskupom opäť stretnú na Kvetnom víkende v dňoch 23. – 25. marca 2018. Stretnutie sa bude niesť v mariánskej téme: „Neboj sa, Mária, našla si milosť u Boha“ (Lk 1, 30).

Katolícka cirkev bude tento rok sláviť Kvetnú nedeľu 25. marca. Pri tejto príležitosti sa mladí každoročne stretávajú v diecézach na Slovensku spolu so svojím biskupom. V Banskobystrickej diecéze to bude už 16. ročník. Organizátori s radosťou pozývajú všetkých mladých na tohtoročný špeciálny Kvetný víkend – plný neopakovateľných zážitkov, krásnych prekvapení, vzácnych hostí a Božej prítomnosti.
Diecézne stretnutie mládeže sa uskutoční na Strednej priemyselnej škole Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici. Hlavným hosťom bude ThLic. Ján Kraus, kaplán v Leviciach, ktorý sa mladým prihovorí v katechéze na hlavnú tému.
Z workshopov si účastníci môžu vybrať spomedzi širokej škály možností: Zacvič si! – workout s Dušanom Gerbáčom; Kopni si! – futbal a Lukáš Líška; Maľuj sa! – líčenie s Katarínou Kocúrovou a Zuzanou Henešovou; Pohni sa! – pohybový workshop s Teréziou Slavkovskou; Popátričkuj si! – rozjímavý ruženec s Patrikom Hrmom; Maľuj si! – maľba a iné kreatívne veci s Gabikou Launerovou a Frederikou Fačkovcovou; Kvíz s Peťom Výbohom i Spoločenské hry.

Novinkou bude tzv. "Couch talk", špeciálny čas pre mužov i ženy osobitne. Mužskej časti sa prihovorí otec Juraj Karcol, Dušan Ondrík a Jozef Slavkovský. Budú hovoriť o tom, že aj silní chlapi potrebujú dobrú matku a čo pre mužov znamená Panna Mária. Špeciálny čas pre ženy bude viesť sr. Vojtecha, Zuzana Petrová a Miriam Pufflerová. S ostatnými ženami sa podelia o to, ako sa dá žiť s Pannou Máriou v každodennosti.
Okrem katechéz a workshopov bude v programe svätá omša, adorácia, možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia, skupinky, svedectvá, sobotňajšia omša na Starých Horách a večerná modlitebná vigília s kapelou eSPé, stretnutie s otcom biskupom Mariánom Chovancom.
Účastníci sa môžu registrovať do 15. marca 2018 vyplnením registračného formulára na stránke http://www.dcmmajak.sk/kvetny-vikend-2018/informacie-a-registracia/.

 

Viac