« Späť

Deň otvorených dverí projektu Dubova Colonorum

Deň otvorených dverí projektu Dubova Colonorum

Mladí zo Sedliackej Dubovej vás v rámci projektu Dubova Colonorum srdečne pozývajú na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 30.9. od 11:00. :)
Príďte sa pozrieť ako pokročila obnova Kostolíka sv. Kozmu a Damiána a tiež aké nové podujatia sa chystajú pre mladých na tomto mieste.

 

Dubova Colonorum je projekt, ktorým sa formou mládežníckych táborov mladí snažia zachrániť zrúcaniny kostolíka sv. Kozmu a Damiána pred ich ďalším pustnutím a pôsobením zubu času. Záchranu organizuje ZKSM – Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže v spolupráci s o.z. Dubova Colonorum a obcou Sedliacka Dubová. Odborné záležitosti konzultujeme s Pamiatkovým ústavom Ružomberok a Oravským múzeom. 

Cieľom projektu je záchrana ruín a ich zakonzervovanie, aby sa zabránilo ich ďalšiemu rozpadu, vyčistenie celého areálu, ale i historický prieskum. Projekt prispieva i k zmysluplnému a užitočnému tráveniu voľného času mladých ľudí počas prázdnin v tábore s dobrým programom. Rozvíjajú sa tu ich vzájomné vzťahy, vzťah k histórii a prírode i celkové formovanie ich osobnosti.

Viac